Sesja coachingowa - indywidualna
Spotkania z profesjonalnym coachem, które pomogą zdefiniować obszary indywidualnego potencjału i predyspozycji zawodowych i świadomie korzystać ze swoich zasobów.
W czasie spotkań pomagamy:
Podejmowaniu świadomych decyzji dotyczących rozwoju kariery oraz efektywnym podejmowaniu decyzji w różnych kontekstach
Konstruktywnym przechodzeniu przez zmiany i adaptacji do zmiany
Identyfikowaniu i wdrażaniu skutecznych rozwiązań w trudnych sytuacjach zawodowych oraz zarządzaniu stresem i napięciem
Rozpoznawaniu i efektywnym wykorzystywaniu swoich zasobów, w tym świadomości siebie (np. emocje, nawyki, przekonania, umiejętności, potencjały, obszary do poprawy, poczucie własnej wartości)
Rozwiązywaniu przeszkód i opracowywaniu strategii ich pokonywania, a także w negocjacjach i rozwiązywaniu konfliktów
Komunikacji i asertywności oraz w wystąpieniach publicznych i prezentacjach
Realizacji i delegowaniu zadań oraz myśleniu strategicznym i priorytetyzacji zadań
Certyfikaty
Spotkania są prowadzone przez wykwalifikowanych mentorów i coachów, posiadających międzynarodowe akredytacje EMCC oraz ICF.
Dla kogo coaching?
- Dla poszukujących sensu własnej drogi zawodowej lub chcących odkryć go na nowo.
- Dla gotowych i otwartych na zmiany, w życiu zawodowym lub prywatnym.
- Dla tych, którzy chcą przyjrzeć się swoim mocnym stronom, zdefiniować nowe możliwości i stworzyć plan działania, aby skutecznie osiągnąć swoje cele.
- Dla chcących lepiej zrozumieć siebie, którzy pragną budować autentyczną markę osobistą i potrzebują wsparcia w rozwoju osobistym oraz profesjonalnym.
Coaching to metoda wspierania ludzi w ich zawodowym i osobistym rozwoju.
Istotą coachingu jest pomoc w realizacji zawodowych i życiowych celów. Tym samym proces coachingowy jest nastawiony na zmianę i działanie.
Istotą coachingu jest poszerzanie świadomości siebie i stopniowe przejmowanie przez klienta odpowiedzialności za własne życie i działania, które podejmuje. Proces coachingowy to spotkanie dwóch osób: coacha i klienta. Rolą coacha jest towarzyszenie klientowi lepszym rozumieniu i poznawaniu siebie. Świadomość siebie, swoich ograniczeń i możliwości jest drogą do realizacji celów, jakie klient sobie stawia.
Coaching jest pomocą zarówno w zamierzonym i planowym dążeniu do osiągnięcia celów jak również jest narzędziem wspierającym ludzi w sytuacjach trudnych i kryzysowych. Pozwala przejść przez nie konstruktywnie i wypracować możliwe rozwiązania.
Praca coachingowa pomaga dostrzec swoje potencjały i zasoby. Czasem może być tak, że nie zdajemy sobie sprawy z kapitału, który posiadamy lub nie wiemy, że warto z niego w danym momencie skorzystać. Często nie dostrzegamy też innych możliwości, po które warto sięgnąć.
Proces coachingowy pomaga zdefiniować realne do wykonania cele i znaleźć własną, wynikającą z osobistych wyborów i decyzji, drogę ich realizacji.
Definicja coachingu proponowana przez EMCC (European Mentoring and Coaching Council) wygląda następująco:
Coaching jest to profesjonalnie prowadzony proces, który: inspiruje klientów do maksymalizacji ich osobistego i zawodowego potencjału, pomaga klientom zobaczyć i przetestować alternatywne sposoby poprawy swoich kompetencji, podejmowania decyzji i doskonalenia jakości życia, zakłada, że coach, mentor i klient współpracują ze sobą w relacji partnerskiej na ściśle poufnych warunkach, identyfikuje klienta jako eksperta na poziomie treści i podejmowania decyzji; coacha i mentora zaś – jako eksperta w profesjonalnym kierowaniu procesem.
Organizacja sesji
Spotkania odbywają się w formule online bądź stacjonarnej.
Liczba spotkań jest uzależniona od celu jaki zostanie ustalony i waha się od trzech do sześciu miesięcy.
Spotkania coachingowe odbywają się z reguły co 2–3 tygodnie.
Częstotliwość spotkań może się zmieniać w zależności od potrzeb klienta i bieżącej sytuacji.
Czas trwania spotkania 1–1,5 godz.
Prowadzący
Piotr Ciacek
Partner Zarządzający STIBITZ, Executive & Team Coach, mentor, trener biznesu, superwizor
Mentor, coach, superwizor i trener z podwójną międzynarodową akredytacją – EMCC EIA Senior Practitioner, PCC ICF. Praktyk biznesu – współzałożyciel i wieloletni dyrektor, członek zarządu i rady nadzorczej SMG/KRC Poland (obecnie Kantar). Twórca własnych programów szkoleniowych, autor książek i publikacji z zakresu kompetencji miękkich, zarządzania, mentoringu, w tym pierwszego w Polsce zatwierdzonego i akredytowanego przez EMCC podręcznika do mentoringu pt: „Mentoring – instrukcja obsługi”.
Joanna Kucharczyk – Capiga
Sesja coachingowa - indywidualna
od 650,00 zł netto
od 799,50 zł brutto