Superwizja indywidualna
Merytoryczne wsparcie superwizora pozwalające na poszerzanie kompetencji mentorskich poprzez: analizę własnej pracy Mentora, analizę stylu pracy i postawy Mentora, analizę trudnych sytuacji czy kwestii etycznych w trakcie procesu.
Regularnie się superwizując:
podnosisz swoją zawodową wiarygodność,
pracujesz zgodnie z najwyższymi międzynarodowymi standardami,
pokazujesz, że stale dbasz o rozwój swoich umiejętności,
robisz postępy szybciej, chronisz się przed popełnianiem błędów,
pokazujesz, że w swojej pracy dbasz o etykę zawodową.
Certyfikaty
Spotkania są prowadzone przez wykwalifikowanych superwizorów, mentorów i coachów, posiadających międzynarodowe akredytacje EMCC oraz ICF.
Superwizja indywidualna jest dla Ciebie jeśli
- Jesteś praktykującym mentorem, który stale pragnie rozwijać swoje umiejętności
- Chcesz otrzymać merytoryczne wsparcie w analizie swojego podejścia do pracy z klientem oraz w wykorzystaniu narzędzi.
- Chcesz nauczyć się nowych metod i rozwiązań oraz poznać zaawansowane narzędzia wspierające proces mentoringowy.
- Chcesz otrzymać pomoc w rozwiązywaniu kwestii etycznych związanych z pracą z klientem.
- Chcesz zyskać wsparcie w pracy z trudnymi klientami.
- Zależy Ci na poprawie jakości swojej pracy dzięki spotkaniom prowadzonym zgodnie z podejściem i kompetencjami rekomendowanymi przez EMCC.
Superwizja to interakcja, która ma miejsce, kiedy mentor albo coach przedstawiają superwizorowi swoje doświadczenia z pracy coachingowej albo mentorskiej po to, aby uzyskać wsparcie oraz zaangażować się w refleksyjny dialog i uczenie się oparte na współpracy. Czynią to dla rozwoju i korzyści płynących dla nich, ich klientów i ich organizacji (definicja wg. EMCC).
W czasie spotkania superwizyjnego Mentor poddaje analizie swoją pracę z klientem. Superwizja swoim charakterem przypomina sesję mentoringową – ma swoją dynamikę, wymaga od mentora zaangażowania, otwartości oraz odwagi do wniesienia na sesję spraw, z którymi się aktualnie mierzy i o które decyduje się zadbać.
Superwizja to dla profesjonalnych mentorów “higiena pracy” – pozwala pozostawać czujnym na Klientów i ich potrzeby, daje wgląd we własną pracę, pozwala spojrzeć z różnych perspektyw na dany problem czy stosowane interwencje. To również okazja do skorzystania z doświadczenia superwizorów oraz otrzymania informacji zwrotnej dotyczącej własnej pracy.
Organizacja sesji
Sesja superwizji trwa 60 min
Spotkania odbywają się w formule online bądź stacjonarnej
Rekomendowana częstotliwość spotkań – zgodnie z wytycznymi EMCC Global doświadczeni praktycy powinni mieć co najmniej cztery godziny indywidualnej superwizji rocznie, równomiernie rozłożone na dwanaście miesięcy. Minimalny, rekomendowany przez EMCC Global stosunek godzin praktyki do godzin superwizji dla doświadczonego praktyka powinien wynosić 35 godzin praktyki do 1 godziny superwizji.
Prowadzący
Piotr Ciacek
Partner Zarządzający STIBITZ, Executive & Team Coach, mentor, trener biznesu, superwizor
Mentor, coach, superwizor i trener z podwójną międzynarodową akredytacją – EMCC EIA Senior Practitioner, PCC ICF. Praktyk biznesu – współzałożyciel i wieloletni dyrektor, członek zarządu i rady nadzorczej SMG/KRC Poland (obecnie Kantar). Twórca własnych programów szkoleniowych, autor książek i publikacji z zakresu kompetencji miękkich, zarządzania, mentoringu, w tym pierwszego w Polsce zatwierdzonego i akredytowanego przez EMCC podręcznika do mentoringu pt: „Mentoring – instrukcja obsługi”.
Joanna Kucharczyk – Capiga
Sylviane Cannio
Master Certified Coach (MCC) ICF, Master Practitioner EMCC, Accredited Coach Supervisor ESIA
Superwizja indywidualna
800,00 zł netto
984,00 zł brutto